Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Audi 580 HP’lik Audi RS6

Posted by admin on Ağu-19-2010 under Alfa Romeo

580 HP’lik RS6 Avant Frankfurt Fuarı’nda İlk Kez Tanıtılacak!

——————————————————————————–

Audi’nin en sportif modellerine verdiği RS kodunu taşıyan yeni performans ikonu RS6 Avant, 11 Eylül tarihinde öncelikle olarak uluslararası basın mensupları için kapıları açılacak 62. Frankfurt Otomobil Fuarı’nda resmen tanıtılacak. 580 HP güç üreten çift turbo beslemeli V10 motoru, quattro dört tekerlekten çekiş sistemi ve dinamik sürüş kontrolüne sahip spor süspansiyonunun yanı sıra LED teknolojili farları ve dinamik kostümüyle dikkatleri üstüne toplamayı başaran Audi RS6 Avant, 2008 yılı ikinci yarısından itibaren Türkiye’de de satışa sunulacak!

Dünyanın en önemli uluslararası otomotiv fuarlarının başında yer alan ve iki yılda bir düzenlenen Frankfurt Otomobil Fuarı’nda bu yıl, yeni nesil lüks orta sınıf sedan modeli A4’ün tanıtımını gerçekleştirecek olan Audi, yüksek performanslı sportif station wagon modeli yeni RS6’nın üstündeki giz perdesini de yine aynı fuar kapsamında kaldırıyor. 2008 yılının ikinci yarısında ülkemizde de satışa sunulacak olan Audi RS6 Avant, yarışçı nitelikli sportif yürüyen aksamı ve teknik özelliklerinin yanı sıra göz kamaştıran tasarım özellikleriyle ilgi odağı olmayı başarıyor.

Kendinden Emin Dış Görünüm

Audi’nin yeni nesil tasarım anlayışının en belirgin özeliklerinden biri olan an farlardaki şerit biçimli LED teknolojili aydınlatma özelliğinin kullanıldığı RS6 Avant, S6 modeline göre bile daha geniş hava kanallarına sahip ön alt ızgarası, çarpıcı tasarımlı ön tamponu ve krom çerçeveli yekpare ızgarası ile kendinden emin ama agresif olmayan bir görünüm sunmayı başarıyor. Bununla birlikte 1980’lere damgasını vuran ve Alman üreticinin dört tekerlekten çekiş teknolojisinin öncüsü başarılı WRC otomobili Audi quattro’yu andıracak biçimde geniş tekerlek yuvalarına sahip RS6 Avant’ın arka bölümünde de aerodinamik spoyler ve oval egzoz boruları dikkat çekiyor.

Zarif ve Exclusive İç Tasarım

Sportif zarafet ve seçkin Audi lüks anlayışının başarıyla kombine edildiği Audi RS6 Avant’tın kabin içinde karbon fiber, alüminyum, deri ve Alkantara malzemeler bir arada kullanılıyor. 3 kollu çok fonksiyonlu sportif direksiyon simidi, MMI sisteminin alüminyum renkli tuşları, pedal takımı, ekstra sportif yapılarıyla dikkat çeken ön koltuklar kabin içindeki diğer önemli tasarım detayları arasında yer alıyor.

Yüksek Performansta Yeni Lider

Yeni Audi RS6 Avant’a mevcut Audi model yelpazesinin en güçlü modeli unvanını kazandıran çift turbo besleme ünitesine sahip FSI teknolojili (TFSI) V10 motor, 580 HP güç üretiyor. 1500 ile 6250 d/d gibi geniş bir devir aralığında 650 Nm’lik muhteşem bir tork değerine de imza atan motorlu ve 6 ileri tiptronic şanzımanlı Audi RS6 Avant, 2025 kg’lik ağırlığına rağmen 0–100 km/s hızlanmasını sadece 4.6 sn’de tamamlıyor. Elektronik olarak sınırlandırıldığı için 250 km/s’lik maksimum hıza erişebilen Audi RS6 Avant, statik konumdan 200 km/s’ye ise 14.9 sn’de çıkabilmesiyle göz kamaştıran bir başka performans verisi sunabiliyor. Yeni RS6 Avant’ta yeni nesil quattro dört tekerlekten çekiş sistemine yer veren Audi mühendisleri, aracın arkadan çekişli otomobillere göre daha fazla sürüş güvenliği ve denge sunmasının yanı sıra maksimum dinamik yol performansı sunabilmesini de hedeflemişler. Audi RS6 Avant’ın merkezi diferansiyeli, motor gücünün % 40’ını ön aksa verirken, % 60’ını ise arka aksa vererek dinamik sürüş performansının güvenli biçimde elde edilmesi sağlıyor.

Kişiye Özel Sürüş Keyfi

Audi RS4’te de sunulan DRC yani Dinamik Sürüş Kontrolü sistemiyle donatılan RS6 Avant, boyuna ve enine ekseni etrafındaki savrulma ve yuvarlanma hareketlerini, elektronik unsurların yardımı olmaksızın, sadece sıvı dinamik kanunlarına göre ustaca azaltabilmesiyle de farklılaşmayı başarabiliyor. Yeni Audi RS 6 Avant’ta bulunan Dinamik Sürüş Kontrolü, istenildiği takdirde opsiyonel olarak sunulan aşamalı sönümleme sistemiyle de desteklenebiliyor. Böylece kişisel tercihlerine veya seçilen güzergâha göre sürücünün yol tutuş özelliklerini seçmesine imkân tanınıyor. Konfor (comfort) ayarında, dikkate değer bir sürüş konforu sunup dinamik programda ise kendini coşkulu bir sürüş tarzına göre ayarlayan sistem, spor modda ise maksimum sürüş hassasiyetini sergilemektedir. Standart olarak 19 inçlik çelik disk frenlerle donatılan Audi RS6 Avant’ isteğe bağlı olarak 20 inçlik jantlarla ve seramik fren sistemiyle de satın alabilmek mümkün.

Üye olmadan Direk Yorum ve Düşüncenizi Ekleyin

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com