Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Archive for the ‘Porsche’ Category

Gefacelifte Porsche Cayenne

Posted by admin on Tem-26-2008 under Porsche

Arkadaslar Yeni model Porche Cayenne..

Var mı yan bakan

Posted by admin on Tem-26-2008 under Porsche

Var mı yan bakan!

Porsche GT3 RS güçlü motoru kadar hafif karoseriyle de safkan bir spor otomobil olduğunu kanıtlıyor

Performans otomobilleri ligi yeni üyeleriyle adeta kaynayan bir kazana dönüşmüş durumda. Ferrari ve Lamborghini tarafından yakın zamana kadar domine edilen pazarın gediklilerinden Alman Porsche nihayet sessizliğini bozdu.
Firma mühendisleri 911 Targa’dan Cayman’a kadar yeniliklerini Paris Motor Show’da sergilemişti. Fakat bunlar içinden bir otomobil kardeşlerinden farkıyla ön plana çıktı. Tahmin edebileceğiniz gibi 911 GT3 RS’den bahsediyoruz. 3.6 litrelik bir motora sahip olan GT3 RS’in 7600 d/d’de ulaştığı maksimum güç tam 415 HP. Kağıt üzerinde 500 HP’nin üzerindeki rakiplerine göre güçsüz görülebilir. Fakat bol miktarda hafif materyal kullanımıyla 1375 kg’ye düşürülen toplam ağırlığı sonrasında muntazam bir kg/HP oranına kavuşmuş. GT3 RS, diğer kaslı arkadaşlarını tehdit edebilecek bir 0-100 km/s performansı sunuyor: 4.3 sn… Kalkış anından 200 km/s’le ulaşmak için 13.3 saniyeye ihtiyaç duyan otomobilin son hızı tam 310 km/s.

Yeni RS Spyder Pistlere çıkmak için gün sayıyor

Posted by admin on Tem-26-2008 under Porsche


Yeni RS Spyder ile Le Mans yarışlarında LMP2 sınıfında zafer kazanmayı hedefleyen Alman spor otomobil ikonu Porsche, uluslararası arenaya yeniden çıkmak için gün sayıyor.

Motorsporları alanında pistlerde adeta bir efsane haline gelen Porsche, 2007 yılında yeni Le Mans yarış otomobili RS Spyder ile yeni zaferler kazanmayı hedefliyor. Porsche RS Spyder, aslında halen pistlerde başarı kovalayan ve AMLS’de (Amerikan Le Mans Yarışları) yarışan spor prototipinin geliştirilmiş versiyonu olmasıyla ön plana çıkıyor.

Le Mans Prototip 2 düzenlemelerine göre geliştirilen RS Spyder, ALMS’nin yanı sıra Le Mans 24 Saat Yarışı’na ve Avrupa Le Mans Serileri’ne katılabilecek. Bu yeni yarış otomobilinde 90 derecelik açıyla yerleştirilmiş V8 yapılı yarış motoruna yer veriyor. 10.300 d/d’de 503 HP güç üreten motora ve kısa oranlı 6 ileri vitesli sıralı şanzımana sahip RS Spyder, 775 kg’lik ağırlığıyla da HP/kg orantısında etkin bir değer sunmayı başarıyor.

Mevcut versiyona göre kanat ve arka rüzgar dağıtıcısının mükemmelleştirilmesi yalnızca otomobilin aerodinamik özelliklerini artırmakla kalmamakta, aynı zamanda farklı yarış pistleri için sunulan ayar yelpazesini de geliştirmektedir. Karbon fiber gövde üzerinde, servis ve bakım açısından daha da yüksek bir rahatlık ve kullanım kolaylığı standardına erişilmesi adına değişiklikler de yapılmıştır. Bir diğer önemli nokta da, RS Spyder’ın termodinamik özelliklerinin, diğer olguların yanı sıra, radyatörlerin içine ve dışına doğru yönlenen hava kanallarının yeniden tasarlanmasıyla en uygun düzeye getirilmiş olmasıdır.

Yeni Porsche RS Spyder’ın son derece sağlam ve hafif gövde yapısına bağlı ön tekerlekler için çift bağlantı çubuklu iz kollarına sahip süspansiyon sistemi, karbon fiber tek parçalı şasiye bağlanmıştır. Arkadaki çift bağlantı çubuğu ise, şanzıman yatağına yerleştirilmiş karbon fiber elemana bağlanmıştır. Torsiyon yayları ve biyelle çalıştırılan dört yollu gaz basıncı, amortisörlerinin yanı sıra eğimli kanada sahip takla koruma barları, RS Spyder’ın 2007 yarış sezonunda daha da hızlı ve kusursuz bir yol tutuş için modifiye edilen süspansiyon ve aerodinami sistemini tamamlıyor.

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com