Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Alfa Romeo 156 1.6 TS

Posted by admin on Ağu-7-2010 under Alfa Romeo

’90’larınsonunda vizyona çıkan Alfa 156, İtalyan üreticinin uzunyıllardır süren ‘topmodel’ eksiğini adeta doldurdu.Sıra dışı tasarımıyla dikkatleri üzerine toplayan Alfa156, üretim bandına girdiği yıl Avrupa’da organize edilen’Car of the Year’ (Yılın otomobili) ödülünü kazandı.1997 yılından beri Türkiye’ye ithal edilen Alfa 156,bu yılın başında geçirdiği makyaj operasyonu ile dahagüncel bir iç mekana kavuştu. Halen Türkiye’de 1.6 litre120HP ve 2.0 litre 155 HP’lik motor seçenekleriyle satılanAlfa 156’nın2.0 litrelik motor seçeneğinde Selespeedvites sistemi opsiyon olarak tercih edilebiliyor.

Karoser ve iç mekan
Makyajlı Alfa 156’nın dış görünümü eski modelden tamponçevresindeki gövde rengi çıtalar, gövde rengi aynalarve yeniden tasarlanan sis farı çerçeveleriyle ayrılıyor.’97 yılında ilk kez görücüye çıktığı tasarımını hemenhemen koruyan Alfa 156, aradan geçen beş yılı aşkınzamana rağmen hala çekiciliğini koruyor. Özellikle tamponakadar inen motor kapağı ile agresif bir tasarıma sahipolan otomobilin karoser üzerine gizlenen arka kapı kollarıyan tasarımındaki en dikkat çeken unsuru. Bu sayedeotomobil bir coupe görünümüne bürünmüş.
Arka tasarımdaki ince stop farları makyajlı modeldekorunurken, arka tampondaki koruma çıtaları da gövderengine boyanmış. Aslında Alfa 156’ya uygulanan operasyoniç mekan üzerine yoğunlaş. Kaliteli malzemelerin kullanıldığıiç mekanda artan işçilik kalitesi de dikkatlerden kaçmıyor.Orta konsolun en üstünde yol bilgisayarının dijitalekranı bulunuyor. Bu ekranın hemen altında ise eskimodelden tanıdığımız benzin, hararet göstergeleri vesaat yer alıyor. Onun altında ise sırası ile müzik sistemive dijital klima kumandaları bulunuyor. Küllük ve çakmakise en alta konumlandırılmış. Ayna kumandaları, arka-önsis farları ve ASR sisteminin butunlarıysa vites kolununarkasında yer alıyor. Otomobilin büyük çift yuvarlakgöstergeden oluşan hız ve devir göstergesi ise ellenmemiş.Alfa 156 eski modelde olduğu gibi 378 litrelik bir bagajhacmine sahip.
Resim
Motorve performans
Testini gerçekleştirdiğimiz Alfa 156’nın motor kaputununaltında 1598 cc hacminde 4 silindirli 16 supaplı birmotor görev yapıyordu. Silindir başına çift buji teknolojisinesahip olan bu motor 6200 d/d’de 120 HP güç, 4200 d/d’de146 Nm tork üretiyor. Alt devirlerde biraz cansız kalanmotor devir artıkça gücünü belli ediyor ve devir saatikırmızı bölgeye yaklaştıkça etkileyici sesini yükseltiyor.Alfa 156 1.6 ile 0’dan 100 km/s hıza 10.9 saniyede ulaştık.Otomobilin son hızı ise 205 km/s. Alfa 156 testimizsüresince 100 km’de ortalama 10 litre kurşunsuz benzintüketti. 63 litrelik deposu ile otomobilin menzili 630km. Sakin kullanımda bu tüketimi 8-9 litre civarınaindirmek mümkün.
Resim
Kullanım özellikleri ve konfor
Alfa 156 ilerleyen yaşına karşın hala agresif, sportifve insanları tahrik eden bir otomobil. Eski versiyondaeleştirilen iç mekansa, makyajla birlikte daha ergonomikve kaliteli kılınmış. Bunun yanı sıra artan işçilikkalitesini de unutmadan belirtmek gerekiyor. Çekiş kontrolsistemi ve başarılı süspansiyonların sayesinde Alfa156’yı yoldan çıkarmak güç. Kontrolden çıktığındaysahassas direksiyon sistemi devreye giriyor ve aracı izinedöndürmekte büyük katkı sağlıyor. Yol tutuşu artıransüspansiyon sistemi yoldan gelen darbeleri başarı ileemiyor. Ancak böyle bir durumda süspansiyonların gürültülüçalıştığını belirtmek gerekiyor. Önde ve arkada yeterlidiz mesafesi sunan otomobilde küçük aynalar sebebi ilemanevralarda biraz zorlanılıyor. Alfa 156 yaptığımızfren testlerinden başarılı sonuçlara imza attı. 100km/s hızla giderken yapılan ani frende otomobili 38.5metre gibi bir mesafede güvenli olarak durdurduk.

Üye olmadan Direk Yorum ve Düşüncenizi Ekleyin

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com