Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Alfa Romeo 147 1.6 Districtive

Posted by admin on Tem-30-2010 under Alfa Romeo

147 1.6 Districtive

Mesajgönderen HayaL tarih Pzr Ağu 10, 2008 8:35 pm
AdsSpy: 32 sites by this AdSense ID

Resim
” Tanıtımı 2000 yılında gerçekleştirilen 147 modeli Alfa Romeo’yukompakt sınıfta temsil ediyor.
” 145 ve 146 modellerinin yerini alan otomobil 2001 yılındaAvrupa’da ‘Yılın Otomobili’ ödülünü kazanmıştı.
” Geçtiğimiz yılın sonunda düzenlenen Paris Otomobil Fuarı’ndamakyajlı görünümüyle karşımıza çıkan Alfa 147’nin ithalatı geçtiğimizaylarda başladı.
” 3 ve 5 kapılı karoser seçenekleri mevcut olan otomobil Türkiye’de1.6 litre 120 HP, 2.0 litre 150 HP benzinli motorlarla satılıyor.
” Selespeed ismi verilen elektro-hidrolik otomatik şanzımanseçeneği sadece 2.0 litrelik versiyonda tercih edilebiliyor.

Güvenlik
2001 yılında Euro-NCAP tarafından test edilen Alfa 147 üç yıldızlıkperformans gösterdi. Önden çarpışma testlerinde kötü bir performansçizen 147, ciddi yaralanmalara yol açabileceği uyarısıyla yüksekoranda puan kaybetti. Ayrıca otomobilin yaşam hücresi olarak tabiredilen kabinin cam direkleri içeri göçtü ve büyük zarar gördü. Güvenlikdonanımları sürücüyü koruyamazken, sürücünün başı hava yastıklarınarağmen ön konsola çarptı. Alfa147, yandan çarpışma testlerinde başarılıolurken, bu bölümde maksimum puanı elde etti.

Konfor, İşlevsellik ve donanım
” Otomobilin iç mekan kalitesinde makyajla birlikte herhangibir değişim olmamış. Bazı noktalardaysa işçilik problemlerine rastlanıyor.
” Önde yeterli genişlik sunulmasına karşın arka kısım dar.Koltukların yanal destekleriyse çok başarılı.
” Gösterge tablosu kompakt sınıfın en sportif tasarımına sahip.Makyajla birlikte önceden üç parçalı olan siperlik tek parçaya düşürülmüş.
” Müzik sisteminin üzerindeki butonlar küçük tasarlanmış. Ancakdireksiyon üzerindeki kontroller bu handikabı ortadan kaldırıyor.
Resim
Sürüşİzlenimi
Alfa 147’ye yönelik makyaj operasyonu ön bölümde yoğunlaşmış. Yumuşakbakışlı görünüm daha hırçın hale getirilmiş. Bu izlenimi yaratankuşkusuz yeni tip üç lensli far grubu… Farlar yenilenirken motorkaputu ve tamponlarda da değişime gidilmiş. Otomobilin yan bölümündefarklılık bulunmazken, arkada bagaj kapağının altına krom bir çıtaeklenmiş. Ayrıca stop grubunun boyutları da artırılmış.
Otomobilin iç mekanında kullanılan malzemeler daha parlak yapılıversiyonlarla değiştirilmiş. Buna rağmen rakiplerine göre daha karamsarbir iç mekan sizleri bekliyor. Orta konsol ve vites konsolunun etrafındakullanılan metalik kaplamalar yeterli sportiflik hissini yaratıyor.Otomobilin önde görüş problemi bulunmuyor. Arka sütunun kalın tasarlanmasıysageri çapraz görüşü engelliyor. 292 litrelik bagaj hacmi kompaktsınıf için küçük kalıyor. Ancak arka koltukları yatırarak bu hacmiartırmak mümkün.
Motor kaputunun da hiçbir yenilik bulunmuyor. Etkileyici bir sesledevirlenen 1.6 litrelik motor, 6200 d/d’de 120 HP güç, 4200 d/d’deyse146 Nm tork üretiyor. Bu ünite alt devirlerde cansız kalsa da genelanlamda performansıyla beğenimizi kazandı. Yaptığımız testlerde0’dan 100 km/s hıza 10.5 saniyede ulaştık. Sesiyle devirli kullanımıtetikleyen motor bunun karşılığını akaryakıt istasyonunda alıyor.Test süresince elde ettiğimiz 9 litrelik tüketim miktarı hacminegöre yüksek. 60 litrelik deposuyla otomobilin menzili 666 km.
Alfa 147’de konfor ve spor süspansiyonlar isteğe bağlı olarak alınabiliyor.Test otomobilimizdeki konfor süspansiyonlarının darbe emiş performansıyeterliydi. Yol tutuş konusunda da problemsiz olduğunu belirtmemizgerekiyor. Otomobilin ABS destekli frenleri başarılı bir performansgösterdi. Yaptığımız testte 100 km/s hızdan durma konumuna 39 metredegeldik.

Üye olmadan Direk Yorum ve Düşüncenizi Ekleyin

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com