Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Volkswagen kompakt MPV modeli Touran’ın yenilenen modellerini basına tanıttı. Dışa tasarımı diğer Volkswagen modellerinden izler taşıyan aracın genel hatlarındaysa önemli bir değişme bulunmuyor.

Aracın iç mekanı da Volkswagen ailesinin diğer modellerinden alınmış gibi duruyor. Özellikle Golf ve Polo’nun tasarımından etkilendiği belli olan ön konsolda sunulan malzemeler de hatchback kardeşlerininkiyle aynı.

Bir önceki modelde sunulan otomatik park etme sistemi yeni araçlarda da sunulurken bi-xenon farlarla donatılan araçlarda ışık şiddetini sürekli olarak ayarlayabilen sistem standart olarak sunulmakta.

2011 yeni volkswagen touran

Hava sürtünme katsayısı 0.29 Cx’e düşürülen aracın bagaj hacmi, 5 koltuk konfigürasyonuyla 695 litreyken arka koltukların tamamı söküldüğünde hacim 1.989 litreye ulaşıyor.

Araçta sunulan sekiz motor seçeneğinin tamamında turbo besleme bulunuyor. Aileye yeni katılan 1.2 litre hacimli TSI motor 105 beygir güç, 175 Nm tork üretebilirken ortalama yakıt tüketim değeri 6.4 litre/100 km olarak açıklanıyor. Aynı aracın BlueMotion versiyonunda tüketim 5.9 litre/100 km’ye düşüyor.

2011 yeni volkswagen touran

1.4 litre hacimli TSI motorun 140 ve 170 beygir güç üretebilen modelleri bulunurken güçlü versiyon 7 ileri vitesli yarı otomatik şanzımanı (DSG) standart donanımda sunuyor.

Sınıfında tek olan doğal gazlı model EcoFuel 100 km mesafede 4.7 kg CNG tüketirken DSG ile bu tüketim ortalaması 4.6 kg/100 km’ye gerilemekte.

2011 yeni volkswagen touran

Turbo Diesel motor ailesi, eski motor ailesiyle eş güçler sunsa da tüketim değerlerinde ciddi düşüşler kaydedilmiş.

TDI motor ailesinin giriş versiyonu olan 1.6 litre hacimli motor 90 beygir güç üretirken ortalama yakıt tüketimi 5.1 litre/100 km olarak açıklanıyor.

2011 yeni volkswagen touran

Aynı motorun 105 beygir güç üretebilen versiyonu DSG veya BlueMotion teknolojisiyle sipariş edilebiliyor (6 ileri vitesli manüel şanzımanla birlikte). BlueMotion versiyonlarında ortalama yakıt tüketimi 4.6 litre/100 km’ye kadar gerilemiş.

2011 yeni volkswagen touran

TDI ailesinin en güçlü motorları yine 2 litre hacimli. 140 ve 170 beygir güç üretebilen versiyonlara sahip olan bu motorun daha güçlü olan versiyonunda 6 ileri vitesli DSG standart olarak sunulurken aynı şanzıman 140 beygir güç sunan araçta opsiyonel olarak alınabiliyor.

2011 yeni volkswagen touran

105 beygir gücündeki TDI gibi 140 beygir güç üreten model de BlueMotion seçeneğine sahip olacak. 2010 yılının sonuna doğru piyasaya çıkacak olan bu modelin ortalama yakıt tüketimi 4.8 litre/100 km olarak açıklandı.

2011 yeni volkswagen touran

Standart olarak yarı otomatik şanzımana sahip olan modeller dışında kalan bütün versiyonlarda 6 ileri vitesli manüel şanzıman bulunuyor.

Üye olmadan Direk Yorum ve Düşüncenizi Ekleyin

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com