Araba ve Arabalar Rent a car Fiyatları ikinci el Otomobil Markaları

Araba piyasası modifiyeli arabalar araba teknikleri ikinci el oto araba resimleri ve modifyesi sıfır araba yeni arabalar hakkında bilgiler

Japon üretici Nissan, yepyeni elektrikli aracı “Leaf”i tanıttı. Nissan CEO’su Carlos Ghosn ve Japonya’nın eski Başbakanı Junichiro Koizumi tarafından tanıtılan Leaf, Japonya’da yakın bir zamanda, ABD ve Avrupa’daysa gelecek yıl satılmaya başlanacak.

yeni_nissan_leaf

Sportif tasarımıyla dikkat çeken Leaf, sıradan bir hatchback otomobilden farksız görünüyor. Nissan’ın tasarımcısı Shiro Nakamura, bunun nedenini açıklarken “Bu az sayıda üretilecek, pahalı ve özel bir otomobil değil.

yeni_nissan_leaf

Günlük kullanıma yönelik ‘gerçek’ bir otomobil. Bu yüzden, insanlara garip gelecek, sıradışı bir tasarım kullanmadık” dedi. 2012 yılında tam anlamıyla seri üretime geçecek Leaf için Nissan’ın bir iddiası daha var: Hemen hemen 1.5 lt benzinli motorlu bir araçla aynı fiyata satılacak.

yeni_nissan_leaf

Yaklaşık 15 dolar civarında fiyata sahip olması planlanan Leaf, tek bir şarjla 150 km gidebiliyor. 140 km/s maksimum hız yapabilen aracın aküsü, 200 voltluk şebekede 8, 100 volkluk şebekedeyse 16 saatte doluyor. Bununla birlikte 200 voltluk hızlı şarj istasyonlarında bu süre 30 dakikaya kadar düşebiliyor.

yeni_nissan_leaf

Araçta en yakın şarj istasyonunu bulabilen ya da fişe takılsa bile elektriğin ucuz olduğu saatlerde şarjı başlatan sistemler de kullanılmış. Leaf’in yılda 50 bin adet üretilmesi planlanıyor. Araç, önde bulunan priz yardımıyla şarj ediliyor.

Dikkatinizi Çekecek Diğer Konular:

  1. Yılın Otomobili Nissan Leaf

Üye olmadan Direk Yorum ve Düşüncenizi Ekleyin

sitemap Domain Domain
Bu Güzel araba sitesi sizleri arabalar konusunda bilgilendirme amacı ile kurulmuş ve Araba konusunda yoruma açıktır.Arabalar konusunda verilen bilgilerin doğruluğu garanti edilemez
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde arabacar.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@arabacar.com